Športové mikiny

 
 
 

Potrebuješ poradiť? Po - Pia:  od:10:00 do 18:00 na tel.č.: +421 948 550 605

 
 
 
 
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 
Skupina článkov

Ferrari v TheStreets?

Tento víkend v znamení talianských áut?

Čítať viac

Ako si vybrať správne tenisky na basketbal. Vol. 1

Vybrať správne basketbalové tenisky pre tvoj štýl hry nie je úplne jednoduchá záležitosť, preto sme sa rozhodli, že ti s tým pomôžeme! Všetky odpovede na tvoje otázky nájdeš v našom článku.

Čítať viac

Air Jordan 7 Retro "Ray Allen Bucks PE"

Poriadné PE’s už tento víkend u nás.

Čítať viac
 
 

Oblečenie, ktoré ma využitie vo všetkých ročných obdobiach

 

Najkvalitnejšie športové mikiny značiek Nike, Adidas, Cayler & Sons a iné. Športová mikina je základom každého prechodného obdobia, či letných večerov. Kvalitná mikina by mala vedieť dobre udržiavať teplotu tela a odvádzať vlhkosť. Športové mikiny by mali byť ľahké pohodlné a vždy funkčné. Za žiadnych okolnosti by vás nemali obmedzovať, či byť nepohodlné. Kvalitná mikina by mala byť z kvalitných materiálov ako syntetika či bavlna. Ku kvalitným mikinám si určite dokúpte aj tepláky v úžasných kompletoch, v ktorých sa nemusíte hanbiť ísť nikam.

 

Aké športové mikiny sú v ponuke?

Podľa strihu u nás kúpite s dlhými rukávmi, krátkymi, a v poslednom čase veľmi obľúbené, bez rukávov. Mikiny môžu mať kapucňu, či stredný vačok, ktoré nie sú na zahodenie. Ponúkame tiež mikiny, ktoré sú z materiálov, ktoré vedia odpudzovať vodu. Mikiny od firmy Nike (Drifit) alebo Adidas (climacool) sú materiály, ktoré majú na zodpovednosť vetranie mikín a ich vzdušnosť spolu s odvádzaním potu. Stačí si len u nás vybrať tu správnu mikinu, ktorá vás urobí šťastnými.

 

História míkín

História tohto typu oblečenia nie je až taká dlhá. V roku 1930 spoločnosť zaoberajúca sa odevným priemyslom „Champion“ dostala skvelý nápad keď riešila problematiku  zamestnancov pracujúcich v oddeleniach v mraziarenskom priemysle. Veľkú úlohu tu zohrala aj kapuca, ktorá vedela celkom efektívne ochrániť hlavu pracovníkov. Postupom času si získalo toto oblečenia fanúšikov a to hlavne športovom priemysle.  Keďže mikiny sa ukázali ako ideálny oblečenie pre tréning vo vonkajších podmienkach. Neobmedzuje športovcov pri jeho pohyboch, dobre ho chráni pred chladom a kapuce vedia chrániť pred úpalom počas letných tréningov vonku. Na výslnie sa však mikina dostáva až v 70 rokoch minulého storočia, kedy sa rodí nový hudobný žáner s názvom hip-hop. Avšak najväčšie výslnie zažila v 80. rokoch, keď sa svet módy začal inšpirovať športovým oblečením. V dnešnej dobe sa mikiny, a celkovo športové oblečenie, stalo synonymom určitého pohodlia. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia